Co to jest Zielona Karta?

 

Zielona Karta jest to wiza imigracyjna, pozwalająca jej posiadaczowi żyć i pracować na stałe w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Zieloną Kartę można wygrać w Loterii Zielona Karta lub też o jej wydanie można zwrócić się do rządu USA. Oficjalna nazwa Green Card Lottery , czyli tłumacząc na polski Loteria Zielonej Karty, to Diversity Immigrant Visa Lottery.

 

Nie przegap okazji, aby wygrać zieloną kartę. Złóż wniosek przez Internet dziś i zdobądź szansę na ziszczenie American Dream (Amerykański sen).


Zielona karta zwana Green Card- nazwa ta wzięła się od pierwszych kart, które w latach 1946-1964 drukowane były na zielonym tle. Dziś na tym dokumencie nie ma ani kropli tego koloru. Przez pewien czas losowanie wiz imigracyjnych do USA było wstrzymane, jednakże od maja 2010 r. zielona karta wróciła znowu.


Green Card ( Zielona Karta )oznacza, że człowiek może żyć i pracować w USA. Trzeba utrzymać status stałego rezydenta w ramach przepisów prawnych służby imigracyjnej USA.


Posiadacze Zielonej Karty przebywający w Stanach Zjednoczonych, którzy ukończyli 18 lat mają obowiązek noszenia przy sobie ważnej, zielonej karty przez cały czas. Istnieje, bowiem obowiązek okazania jej na wezwanie oficerowi imigracyjnemu.


alamo_square_san_francisco

 

<< Green Card Lottery-Wyniki Skąd mam wiedzieć Jeśli wygram Warunkowa Zielona Karta >>

 

Informacje o Zielonej Karcie