Odnowienie Zielonej Karty


Po otrzymaniu zielonej karty, będziesz mógł żyć i pracować w Stanach Zjednoczonych. Przepisy prawne Rządu USA nakazują, aby posiadacz Zielonej Karty odnawił swój status co dziesięć lat. Jeśli zostałeś szczęśliwym zwycięzcą Loterii Zielona Karta lub otrzymałeś swoją zieloną kartę poprzez standardowe aplikacje, to twój proces odnowy karty będzie taki sam.

Proces odnowienia należy rozpocząć 6-12 miesięcy przed terminem wygaśnięcia karty. Jeśli rozpoczniesz wystarczająco wcześnie starania o odnowienie swojej zielonej karty, nie będziesz musiał obawiać się jej utraty z jakiegokolwiek powodu.

Aby wymienić zieloną kartę na kartę stałego rezydenta należy złożyć formularz I-90. Formularz można pobrać ze strony internetowej US Citizenship and Immigration Service (USCIS). Swoją aplikację możesz śledzić na stronie internetowej lub też zadzwonić do biura USCIS, gdzie uzyskasz wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jeżeli są Państwo poza granicami USA należy skontaktować się z najbliższym konsulatem lub ambasadą USA, które to z kolei skontaktują się w Waszej sprawie z USCIS.

Jeśli utraciłeś bezpowrotnie zieloną kartę możesz ponownie wziąć udział w programie Loteria Zielona Karta, który to umożliwia każdego roku 50 000 osób uzyskanie Zielonej Karty. Biorąc udział w loterii wizowej zaoszczędzisz pieniądze i czas. Dodatkową korzyścią jaka płynie z korzystania z naszych usług jest to, że nie będziesz musiał zmagać się z całym stosem skomplikowanych prawnych dokumentów a tym samym unikniesz ryzyka popełnienia błędu przy ich wypełnianiu. Zarejestrować w Loterii Zielona Karta i zacznij realizować swój Amerykan Dream.
 

 Wygraj Zieloną Kartę? >>

 

Informacje o Zielonej Karcie